שמרטפטפת

30

השקיה אוטמטית לצמחי הבית

לנוסעים לחו”ל או “לסוף שבוע” וגם לאנשים ששוכחים להשקות את האדניות והעציצים, פיתוח קטן וייחודי יעשה את העבודה – קונוס קרמי נקבובי המוחדר לעציץ קרוב לשורש הצמח ומחובר למקור מים. הצמח יקבל מים ודישון ללא יד אדם ויגדל יפה מאוד גם בהעדרכם.


2 יחידות באריזה

תיאור

אם שכחתם להשקות את העציצים ולא מצאתם מתנדב שישקה אותם כשאתם בחופשה או בעת שהייה ארוכה מחוץ לבית, תתאהבו מיד במתקן החמוד הזה אשר ישחרר את בני המשפחה והחברים מלטפל בצמחים בהעדרכם.

השימוש במתקן פשוט – אין צורך בסוללות, דורש מינימום טיפול ואחזקה והוא ישקה את העציצים והאדניות במידה הראויה, ללא דאגה של השקיית יתר או התייבשות האדמה בעציץ. המתקן שומר על מידת הלחות הנכונה סביב השורשים ובכך מבטיח את בריאות הצמח! ניתן להוסיף דשן נוזלי לצמחים!

בשימוש ראשוני – יש להשרות במים את החלק הקרמי למשך 15 דקות ובכך להבטיח שהנקבוביות הקרמיות בקונוס יהיו רוויים במים. לאחר מכן יש למלא את הקונוס במים ולנעוץ אותו באדמה, קרוב ככל שניתן לשורש ולוודא שכל החלק הקרמי טחוב באדמה.

יש לשלשל את הצינורית הירוקה לתוך בקבוק מים של ליטר וחצי או לתוך כלי אחר עם קיבולת שתספק את כמות המים של הצמח בין מילוי למילוי. גובה המים בבקבוק חייב להיות נמוך יותר מאשר הפקק הירוק של השמרטפטפת, כדי להבטיח שהאדמה לא תספוג את כל המים מיד. פעולת השאיבה העצמית של השמרטפטת תשאב את המים דרך הצינורית לפי צרכיו של הצמח.

אפשר להשתמש בבקבוק אחד למספר עציצים בעת ובעונה אחת, כל עוד שהבקבוק מכיל כמות מספקת של מים לצרכי השקיית כל הצמחים בין מילוי ומילוי.
כמות המים תלויה בסוגי הצמחים, חשיפתם לשמש או לצל, לחות וכו’.
בדרך כלל, צמח ביתי בודד בתוך הבית צורך כליטר וחצי מים לחודש – הכמות משתנה מצמח לצמח.

כל שלושה חודשים לערך, רצוי להוציא את הקונוס מן האדמה ולשטוף אותו. פעולה זו מבטיחה את זרימת המים דרך הנקבוביות. יש למלא את הקונוס במים ולהחזיר מיד לעציץ.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “שמרטפטפת”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרים משודרגים

0

Your Cart