צלחת עם הקדשה אישית

צלחת עם הקדשה אישית

את אורי אמבר ז”ל מקיבוץ משמר העמק הכרנו כשהגיע אלינו לרכוש את מכשיר “האיזדריי” לייבוש פירות וירקות. כיוון שאורי היה איש מיוחד, רצינו להכירו מקרוב ובין כל הסיפורים המופלאים שלו, היה עוד סיפור מופלא ויוצא דופן –  אורי החליט לייבש פירות ובכמויות

ולתת אותם במתנה לחברים הרבים שלו, בעיקר באירועים משמחים – בימי הולדת, בלידת בן/בת, נכד/נכדה, נין או נינה ולחתונה –  לשמח חתן וכלה וגם לאלו ”שהחליפו קידומת” – כולם קיבלו בתודה צלחת אישית של פירות מיובשים מיוחדים מעשי ידיו לתפארה… כולם התפלאו על המתנה המקורית ויוצאת הדופן שקיבלו ולא רק… כל צלחת היתה עטופה בנייר צלופן ועליה מדבקה אישית לציון האירוע. מי שהיתה אחראית למדבקות היפות היא טוני גלבוע.

 

אורי וצלחת המתנה

אורי וצלחת המתנה

כשפרש לגימלאות מעבודתו כמנהל הנגרייה של הקיבוץ, הוא המשיך ביתר שאת את התחביב שאהב במיוחד.
אורי ותרצה ז”ל אירחו אותנו בקיבוץ והראו לנו בגאווה את קיבוצם האהוב ואף הזמינו אותנו לביתם להתרשם מהכנת הפירות המיובשים שהכינו ביחד.

לאורי ותרצה ז”ל 3 בנות ובן – אפרת, דלית, רינת ואדר ו- 12 נכדים (כן ירבו!). את נכדיהם האהובים הם חינכו לאהבת הארץ וכשהמשפחה התכנסה יחד, הם נהגו לשתף את הנכדים (הבוגרים) בהכנת הפירות ובייבושם והסבירו להם את היתרונות הרבים, מה גם שהנכדים נהנו מהמתיקות הטבעית של הפרי המיובש.

 

הכנת צימוקים

הכנת צימוקים

הפירות שאורי ייבש נקטפו מהבוסתן של הקיבוץ ופירות נוספים נתרמו מהסופר המקומי (“כלבו משמר העמק”) ועל כך מגיעות התודות לאיז’ו ולעובדי “הכלבו”. מבין שפע הדברים הטובים שאורי ותרצה ז”ל הכינו מהפירות המיובשים, היה להם מתכון “מנצח” בשם “לוזינה” שהוא ממתק עיראקי מזין העשוי מתפוזים וחבושים. בימינו מוכרים אותם לספורטאים בתור ממתק בריאות. המתכון הוא מתכון משופר מתוך ספר מטעמי עיראק מאת פסקל פרץ- רובין.

חברת איזידריי (ישראל) בע”מ מצטערת צער רב על לכתו של אורי אמבר ז”ל שהיה לקוח ובהמשך … חבר וידיד.

יהיה זכרו ברוך!

 

 

אורי ותרצה עם מגוון פירות מיובשים

אורי ותרצה עם מגוון פירות מיובשים

צעירים ויפים - אורי ותרצה בני 20

צעירים ויפים – אורי ותרצה בני 20

 

0

Your Cart